ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ “ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНОГО СОЮЗУ” ЗДІЙСНИЛА РОБОЧУ ПОЇЗДКУ У ЗАПОРІЖЖЯ І СТАЛА ПОЧЕСНОЮ ГОСТЕЮ КІНОФЕСТИВАЛЮ НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНИХ ТОВАРИСТВ

23 лютого Голова правління «Інтернаціонального союзу» здійснила робочу поїздку у Запоріжжя і стала почесною гостею Кінофестивалю національно-культурних товариств.

Захід проходив за підтримки Запорізької обласної державної адміністрації, Асоціації національних меншин області, Обласного методичного центру культури і мистецтв, а також Інтернаціонального Союзу.

На фестивалі були представлені кінороботи на ромську, вірменську, болгарську, єврейську, польську тематики та інші. У Запоріжжі фестиваль фільмів, присвячений культурі і традиціям різних народів відбувся вперше.

Керівник комунального закладу «Обласний методичний центр культури і мистецтв» облради Оксана Герман подякувала колегам і національно-культурним товариствам за допомогу в проведенні подібних заходів.

– У кожного народу є події і люди, про яких треба знати і знімати фільми. Я думаю, що це головний меседж сьогоднішнього фестивалю. Цей захід допоможе нам дізнатися і зрозуміти культуру інших народів. Сподіваюся, що фестиваль стане щорічним і до нього приєднаються не тільки національно культурні товариства нашої області, а й усієї країни, – зазначила Оксана Герман

Голова правління МГО «Інтернаціональний Союз» Дарія Карякіна вважає, що проведення такого фестивалю свідчить про налагодження міжкультурного діалогу в Україні, і від імені МГО вручила подяки за активну участь в забезпечені прав національних меншин в Україні: Директору Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації — Владиславу Мороко; в.о. директору КУ “Обласний методичний центр культури і мистецтв” Запорізької обласної ради Оксані Герман; Начальнику відділу з організації культурно-мистецьких заходів та міжетнічного співробітництва ОМЦКіМ Олені Райлян; Голові Асоціації національних меншин Запорізької області Науфалю Хамдані; Керівнику ГО “Агенція регіональних ініціатив Олександру Павлову; Режисеру, музиканту Майк Кауфман-Портниковм, м. Київ; Голові Запорізького єврейського громадського центру “Мазаль-Тов” Інесі Носенко; Головному Раввіну Запорізьського регіона Нохум а-Коэн Эрентрой;Заступнику голови Спілки Вірмен Запорізької області Рудольфу Акопян;Голові правління Запорізького ромського центру Олексію Падченко;Виконавчому директору, проектному менеджеру Запорізького ромського центру Анжеліці Кругляк;Голові Запорізького обласного товариства болгарської культури Василю Міткову;Голові правління міського болгарського товариства “Відродження” Олександру Сярову.

А на завершення свята Дарія зробила подарунок зазначивши: «Ви усі і є творцями історії свого краю. Аби такі заходи як цей залишились не тільки у вашій пам’яті, а й створили справді архів, ми даруємо вам цей накопичувач пам’яті»

– Деякі з цих фільмів мають, дійсно, соціально важливу складову. Якщо ми будемо знати більше про проблематику кожної з громад, які проживають в країні, то нам буде трішки легше бути ближче один до одного, – впевнена Дарія Карякіна.

У програмі фестивалю фільмів національно-культурних товариств відбулася презентація єврейського ролика «Рош-а-Шана» і фільму «Дойна на ножі», циганської кінострічки «Памятати», болгарського фільму «Болгари на землі Таврії», вірменської картини «Гордість нації”, а також інших кінострічок фестивалю.

– Сьогодні ми показуємо фільми, за допомогою яких запорізький глядач зрозуміє саму життя представників наших національних товариств. Ми показуємо, що українці різного походження, яких часто неправильно називають національними меншинами, завжди дають «смак» життя в Україні своєю культурою і традиціями.

Тому, на мою думку, цей фестиваль – одне з найважливіших культурних подій в Запорізькій області, – вважає голова Запорізької асоціації національних меншин Науфаль Хамдані.

Відзначимо, що перед головним екраном зібралося кілька десятків глядачів: школярів, студентів, молоді та людей старшого віку.

За матеріалами: http://1news.zp.ua