Глави діаспор та дипломатичний корпус відвідали мечеть Ар-Рахма з нагоди свята Курбан Байрам

Ід-аль-Адха (Курбан-Байрам) – свято жертвопринесення заради Всевишнього. Це найбільше мусульманське свято. Воно відзначається з 10-го по 13-е числа місяця Зуль-Хіджжа -мусульманського календаря. Ід-аль-Адха завершує собою обряд Хаджу – паломництва до святинь Ісламу. Головним обрядом дня Ід-аль-Адха є забій жертовної тварини заради Всевишнього. Традиція жертвопринесення, як акту поклоніння Єдиному Богу, своїм корінням сягає в далеке минуле.

Священна історія Ісламу виділяє Пророка Ібрагіма, який, як відзначають вчені-теологи, став прикладом для майбутніх поколінь віруючих. А одне з значних подій його життя поклало початок багатовікової релігійної традиції – обряду жертвопринесення заради Єдиного Бога.

Згідно з Кораном Всевишній щоб зміцнити Свого Пророка послав йому випробування: Ібрагім повинен був виконати накази Господні – принести в жертву свого улюбленого сина Ісмаїла. Пророк проявив вищу покірність Богу: Ібрагім був твердий у своєму намірі виконати Божественний Наказ. І Всевишній, який не хотів загибелі дитини, приймає жертву Ібрагіма лише по його праведному наміру, а замість Ісмаїла в жертву було принесено тварину. В память про цю подію Пророка Ібрагіма мусульмани-послідовники Пророка Мухаммада в день свого великого свята роблять древній обряд забій жертовної тварини.

Сенс його для віруючого в наслідуванні шляхетного прикладу одного з найбільших пророків, який проявив найвищу ступінь самопожертви заради любові і покірності перед Творцем. Мясо жертовної тварини, згідно з приписом, ділять на три частини одну роздають бідним, з другої частини готують частування для рідних, сусідів, друзів, а третю мусульманин може залишити собі. Таким чином, принесена жертва не тільки сприяє духовному очищенню жертводавця, а й забезпечує на деякий час прожиток бідної частини мусульманської громади.

У цьому році Духовне управління мусульман України організувало масштабне святкування ‘Ід Аль-Адха. На святковий Намаз та ярмарку на території мечеті «Ар-Рахма» у Києві звбралися тисячі вірян, представники дипломатичного корпусу, діаспор, міської та державної влади. Представники МГО “Інтернаціональний Союз” також долучилися до відзначення даного свята та відвідали ярмарку і концерт.