ЕЛІНСЬКЕ БРАТСТВО «ЕНОТІТА» ВІДСВЯТКУВАЛО 20-РІЧЧЯ. ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ Д.КАРЯКІНА ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ОФІЦІЙНИХ УРОЧИСТОСТЯХ

10 травня в Колонній залі Київської Міської Державної Адміністрації відбувся святковий концерт з нагоди 20-річчя Еллінського братства “Енотіта”.

Урочисте зібрання розпочалося вітальними промовами очільниці еллінського братства пані Ніни Плечак та консула Посольства Греції в Україні.

Пані Плечак наголосила: «Мені дуже приємно бачити Вас у цьому залі. Сьогодні ми відзначаємо дві дати – 240-річчя початку переселення греків із Криму до Надазов”я і 20-річчя нашої організації у Києві. Я дуже вдячна, що на захід до нас завітали лідери грецького руху в Україні з Харькова, Маріуполя, представники ВР України. Протягом концерту ми будемо знайомити Вас з історією та діяльністю нашого еллінського братства, творчістю наших активістів. Я щиро вірю, що це дружнє зібрання залишить у вашому серці тепло»

Представник посольства у свою чергу підкреслив,що йому надзвичайно приємно, що грецька свідомість збереглася серед греків Києва і що саме завдяки грецьким спілкам традиції, мова поширюються і не забуваються. Консул подякував представникам української влади за підтримку етнічних греків України і радий з того, що вони є гідними громадянами і патріотами України.

Насиченій концертній програмі також передував ознайомчий фільм про діяльність організації, її здобутки, щоденні справи та плани. Прозвучали відеовітання з історичної Батьківщини для учасників братства.

Слова окремої шани звучали на адресу засновників «Енотіти», серед яких Роберт Афанасіаді, Рената Соколова-Спано та Дмитро Ліпіріді. Память про пана Дмитра вшановано хвилиною мовчання.

Багато вітальних слів прозвучало на адресу нового керівника організації Ніни Плечак, яка об’єднала біля товариства нових членів зацікавлених в збереженні та розвитку грецької культури та самобутності і готових стати провідниками національних ідей, утверджуючи та зміцнюючи авторитет греків в Україні.

Вітальні промови звучали від керівництва Федерації грецьких товариств України , парасолькових організацій із забезпечення прав нацменшин, колег.

Голова правління «Інтернаціонального Союзу» Дарія Карякіна поздоровила членів братства з ювілейної датою, зачитавши текст офіційного поздоровлення від нашої організації та подарувала «Енотіті» за доброю української традицією вишитого рушника, аби і наступні десятиліття діяльності організації також мали щасливу долю.

Членам Еллінського братства «Енотіта»

 

Привітання від Інтернаціонального Союзу з нагоди 20-річчя!

 

«Святкувати 20-річчя і почесно і відповідально. З одного боку можна вже подивитися назад і проаналізувати роботу, а з другого – усвідомити як багато можна ще здійснити проектів попереду і це лише старт.

За такий немалий відрізок часу Еллінське братство «Енотіта» вже не тільки заложило міцний фундамент для розвитку та діяльності громади, її співпраці з іншими організаціями , а й встановило орієнтири для майбутніх поколінь.

Показати гідний приклад послідовникам як розвивати та поширювати мову і культуру, як взаємодіяти в українському суспільстві, як зберігати надбання свого народу – це робота усіх тих людей, які стояли у витоків створення організації. Сьогодні хотілося б приділити особливу увагу послідовності, виваженості, здатності до колективної роботи і активності членів братства «Енотіта» і подякувати Вам за це. Нехай жодні проблеми та виклики, що диктує час, не стануть на заваді Вам до нових звершень на користь українського суспільства.»

У затишній та урочисто оформленій залі в самому центрі Києва зібралося гості з України та Греції, представники грецької та інших громад насолоджувалися концертом, «підбивали» підсумки, обмінювалися думками і складали плани на майбутнє.

У залі панувала атмосфера дружби та єднання, до речі, саме так і переводиться з грецької назва організації.

Фото: з офіційної сторінки «Енотіти» в фб