«Два з половиною роки конфлікту: вплив на толерантність і сприйняття меншин»: державну політику щодо захисту меншин обговорюють у Києві.

Сьогодні, 3 листопада 2016 року, у Києві проходить конференція«Два з половиною роки конфлікту: вплив на толерантність і сприйняття меншин», організаторами якої є Міжнародна організація з міграції (МОМ), Представництво в Україні та Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

Метою заходу є обговорення та аналіз впливу конфлікту на толерантність і сприйняття меншин в Україні. Ключову увагу буде приділено впливу, який спричинив конфлікт на різні групи меншин, та проявам дискримінації стосовно цих груп. Обговорення та висновки конференції стануть підґрунтям для зусиль уряду, громадськості та міжнародної спільноти у формуванні спільного бачення і стратегії щодо протидії дискримінації та подальшого заохочення розмаїття та рівності в Україні. У заході беруть участь Валерія Лутковська, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Пабло Матеу, Представник УВКБ ООН Манфред Профазі, Голова Місії МОМ в Україні.

Серед учасників конференції присутня Голова правління МГО «Інтернаціональний союз» Дарія Карякіна та голова Конгресу національних громад України Йосиф Зісельс, консультант Моніторингової місії ООН з прав людини Ольга Грідіна, Голова ГО «Африканська Рада Ісса Діало, Директор Ромської програмної ініціативи Фонду «Відродження» Ольга Жмурко, надзвичайні та повноважні посли Мексики та Мальтійського ордену.

У порядку денному заплановані виступи Представника Уповноваженого з питань дотримання прав дитини. недискримінації та гендерної рівності Аксани Філліпішиної, начальника відділу уповноважених Голови з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Національної поліції України Костянтина тарасенко, Першого заступника Міністра культури України Світлани Фоменко, Першого заступника Міністра інформаційної політики України Еміне Джаларової на тему «державна політика щодо захисту меншин». У другій частині пройде Пленарне засідання за темою «Вплив кризи в Україні на становище меншин».

Наразі учасники конференції вже подивилися відео-презентацію, у якій були представлені витяги з новин, що демонструють те, як ЗМІ формують некоректний образ представників меншин, проявляючи дискримінаційне відношення до діаспор, біженців тощо.

Захід проходить в конференц-залі “Європейський”в Президент готелі.