ЧЛЕН НАГЛЯДОВОЇ РАДИ СУСПІЛЬНОГО МОВНИКА ДАРІЯ КАРЯКІНА ЗДІЙСНИЛА РАЗОМ З КОЛЕГАМИ РОБОЧІ ЗУСТРІЧІ ДО ЖИТОМИРА, ЛУЦЬКА, РІВНОГО

Делегація Наглядової ради та менеджменту ПАТ «НСТУ» та заступник міністра МІП України 16-17 серпня відвідали Житомирську, Волинську та Рівненську філії Суспільного.

Під час поїздки відбулися зустрічі з колективами та огляд стану філій, їх технічного забезпечення. Представники колективів говорили про зміни, які відбулися на філії та про проблемні питання.

У Житомирі однією з найбільших проблем вони назвали білі плями, які виникнуть після відключення аналогового мовлення, що заплановано на перше вересня. Є ризик що після відключення аналогового сигналу, люди почнуть ставити супутникові піратські тарілки і дивитися російське телебачення. Карякіна Дарія обговорила з менеджером Житомирської філії Артуром Самарцевим ситуацію з припиненням ведення програми «Чешська світлиця» чешською мовою і можливість поновлення її у радіоефірі для чеської громади регіону, а також надання програмам польскою мовою та чеською однакових умов, було обговорено питання висвітлення новин і інших національно-культурних громад за необхідності та актуальності.

Працівники ж Рівненської філії разом з делегацією Наглядової ради ПАТ «НСТУ» обговорили досягнення та проблеми реформи Суспільного мовлення. Серед болючих питань виявилися система преміювання серед філій і відсутність у колективу розуміння системи оцінювання, неможливість здати в оренду приміщення в філії, брак техніки.

Волинська ж філія «порадувала» Новостворенним ньюзрумом. Раніше новинарі Волинської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України працювали у трьох приміщеннях і на різних поверхах, тепер 16 членів творчого об’єднання «Бюро новин», мають єдине просторе приміщення із впорядкованими робочими зонами. Проблемним є питання відсутності у штатному розписі відповідальних за діджитал платформи та смм.

Поїздка відбувалася за сприяння Ради Європи в Україні і представниця організації поширювала серед членів філії буклети зі стандартами Ради Європи для Суспільного, для кращого розуміння реформи і запровадження цих стандартів у життя.

До інформації: член Наглядової ради НСТУ Карякіна Д.С. є головою правління Інтернаціонального Союзу.