АНОНС круглого столу 16 січня «ЕФЕКТИВНІ ГРОМАДИ У РЕГІОНАХ ІЗ РІЗНОМАНІТНИМ ЕТНІЧНИМ СКЛАДОМ НАСЕЛЕННЯ»

📌Анонс круглого столу !

«ЕФЕКТИВНІ ГРОМАДИ У РЕГІОНАХ ІЗ РІЗНОМАНІТНИМ ЕТНІЧНИМ СКЛАДОМ НАСЕЛЕННЯ»

🗓16 січня 2020 року

⏰14.00-18.00

🏢:конференц-зала Київської міської державної адміністрації (м. Київ, вул. Хрещатик, 36)

📍Захід проводиться Європейським центром із питань меншин у партнерстві з МГО «Інтернаціональний союз» та за підтримки Київської міської ради.

З початку впровадження реформи децентралізації в Україні держава послідовно підтримувала процес добровільного об’єднання територіальних громад, зокрема шляхом надання фінансової підтримки об’єднаній територіальній громаді у вигляді субвенцій на формування відповідної інфраструктури. В рамках продовження втілення реформи децентралізації у 2020 році в Україні планується завершити процес формування нової системи адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального рівня та сформувати у всіх територіальних громадах мережі надання публічних послуг та сервісів. За цей час на національному рівні мають бути внесені відповідні зміни до Конституції та встановлено новий розподіл повноважень між адміністративно-територіальними одиницями різних рівнів, а на місцевому – завершено формування спроможних територіальних громад, визначення розподілу повноважень між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади у секторальних сферах, з метою усунення їх дублювання.

Процес створення об’єднаних територіальних громад у регіонах компактного проживання національних меншин в різних регіонах просувається різними темпами. При цьому, деякі вказують на мультиетнічність таких територій як на суттєвий обмежуючий фактор для подальшого об’єднання. Однак, чималій кількості громад з різним етнічним складом населення, навпаки, вдається використовувати фактор багатоетнічної локальної ідентичності, як перевагу та драйвер економічного зростання громади.

З 2018 по 2019 рік Європейській Центр з питань меншин займався дослідженням цього питання та запрошує відвідати круглий стіл для ознайомлення із поточною ситуацією в багатоетнічних регіонах України.

Метою заходу є поширення інформації, зібраної в рамках реалізації ініціативи «Управління різноманіттям із метою стійкого економічного розвитку» в Закарпатській, Чернівецькій та Одеській областях, а також обговорення викликів, проблем та успіхів ідентифікованих під час реалізації Ініціативи та подальших можливостей застосування позитивних практик в інших областях та громадах України.

До участі в заході запрошені представники Міністерства культури та Міністерства розвитку громад та територій України, обласних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, неурядових та громадських організацій, що опікуються питаннями етнічних та національних меншин в Україні.

‼️‼️‼️‼️Просимо Вас підтвердити можливість прийняти участь у заході до 13 січня, 2020 року, пройшовши коротку реєстрацію за цим посиланням https://forms.gle/Lva7DH6TbytG3UgRA

🔗 У разі виникнення будь-яких додаткових запитань запрошуємо звертатися до організаторів на електронну адресу: ecmi.ua@gmail.com .