Ювілейний фестиваль «Дружба» в умовах Covid

МГО «Інтернаціональний союз» радий щороку підтримувати та ставати співорганізатором яскравого заходу на Миколаївщині.

Фестиваль національних культур «Дружба» — традиційне щорічне свято народів Миколаївщини й України, започатковане в 1995 р.

За цей час його учасниками стали творчі колективи й ансамблі греків, німців, кримських татар, болгар, грузин, євреїв, азербайджанців, поляків, вірмен, курдів, чехів, угорців, румун, татар, корейців, месхетинських турків, росіян, рома й інш. з Херсонської, Харківської, Дніпропетровської, Львівської, Чернівецької, Одеської, Запорізької, Донецької, Сумської, Кіровоградської, Миколаївської областей України, АР Крим і м. Києва.

📌Мета заходу — утвердження принципів міжнаціонального миру й злагоди в суспільстві, взаємоповаги й порозуміння між представниками різних національностей; збереження й популяризація культурної спадщини, народних традицій, мови, декоративно-ужиткового мистецтва етносів України, самобутності кожної національної культури; підтримка талановитих митців, виконавців, колективів етнічних спільнот. Фестиваль спрямований на формування толерантності, поваги до культури, звичаїв і традицій національних груп, він сприяє обміну досвідом між творчими колективами національно-культурних товариств області й України.

Фестиваль об’єднує і представляє все, чим багата Україна багатонаціональна: це запальні танці, народні пісні, яскраві костюми й відкриті серця, готові ділитися радістю творчості з глядачами. «Дружба» говорить: ми — єдині, хоч розмовляємо різними мовами й співаємо різних пісень, але в душах наших живе любов і дружба, а ще турбота про нашу батьківщину – Україну». Фестиваль став доброю традицією, яка дає можливість познайомитися з культурами народів, що населяють Україну, ближче дізнатися один про одного, а значить, стати ріднішими; він єднає серця й налаштовує їх на ритм гармонії і любові.

Фестиваль давно став улюбленим для багатьох жителів міста.

2005 року фестиваль отримав відзнаку й диплом Міністерства культури і туризму України в номінації «Культурно-мистецький проект». Вхід на всі заходи свята — безплатний, оскільки головною метою акції є пропагування ідеї миру і дружби, взаємоповаги й порозуміння, толерантного ставлення до представників іншої раси, національності, культури і віросповідання.

Цього року фестиваль став одним з шести туристичних магнітів Миколаївської області, спроможних сприяти популяризації нашого краю серед мешканців України й зарубіжних країн. І цього ж року фестиваль збирає друзів – творчі колективи з усієї країни, які брали в ньому участь протягом 25 років.

Організовує захід громадська спілка «Рада національних товариств Миколаївської області» за підтримки Миколаївської ОДА й облради, управління культури, національностей і релігій Миколаївської облдержадміністрації, міськвиконкому, Ради національних спільнот України, МГО «Інтернаціональний Союз», спонсорів і меценатів на виконання Обласної цільової національно-культурної програми «Збереження і розвиток етнічної, культурної і мовної самобутності національних меншин області» на 2019 — 2021 рр.

👉https://druzhbaonline.com.ua/