Міністр закордонних справ України провів телефонну розмову з Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин

Дмитро Кулеба та Кайрат Абдрахманов погодилися із потребою деполітизованого підходу до теми національних меншин

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин Кайратом Абдрахмановим.

Глава МЗС України привітав співрозмовника з призначенням і побажав йому успіхів на новій посаді.

Дмитро Кулеба запевнив, що Україна розглядає розмаїття національних меншин як свою особливість та національне багатство, має намір і надалі приділяти пріоритетну увагу збереженню та розвитку національної ідентичності меншин відповідно до взятих на себе міжнародних зобов’язань: “Мета у тому, щоб представники національних меншин могли на 100% зберігати та розвивати свою ідентичність і водночас на 100% бути громадянами України”.

Дмитро Кулеба наголосив, що тема захисту прав національних меншин не повинна бути предметом політизації. Комісар погодився із таким підходом міністра, потребою деполітизації та уникнення надмірного міжнародного контексту у питанні національних меншин.

Дмитро Кулеба поінформував Кайрата Абдрахманова про розробку Верховною Радою України нового законодавства у сфері національних меншин, яке має відповідати найсучаснішим світовим стандартам у цій сфері. Водночас, міністр зауважив, що Україна “не дозволить жодній іноземній державі будь-яким чином впливати на його зміст”.

Міністр висловив впевненість, що Кайрату Абдрахманову вдасться підвищити ефективність реагування ОБСЄ на серйозні виклики у сфері дотримання прав національних меншин, зокрема в тимчасово окупованих Росією Криму та окремих районах Донецької та Луганської областей.

Пресслужба МЗС України