Фестиваль «Мега Йорти» греки України провели у місті Волноваха

 

Фестиваль «Мега Йорти» греки України провели у місті Волноваха 14 вересня 2019 року.

Всеукраїнський  фестиваль  грецької культури “Мега Йорти” ім. Д.Патричі традиційно проводиться рішенням Федерації грецьких товариств України (ФГТУ) один раз на два роки в різних селищах компактного проживання греків.

«Мега Йорти» – традиційне свято греків. Його засновниками з 1988 року були Донецький обласний науково-методичний центр, яким керував Донат Костянтинович Патрича – виходець із села Малоянісоль, заслужений діяч культури, поет, перекладач, композитор, патріарх грецького національного руху в пам’ять про якого з 2005 р. фестивалю присвячено його ім’я.

У фестивалі беруть участь кращі грецькі художні колективи, активісти грецьких товариств, майстри народної творчості та спортсмени. Під час великого свята (Мега йорти) грецькі творчі діячі, колективи, спортсмени демонструють свої самобутні досягнення  тисячам глядачів.

Фестиваль грецької культури сприяє національно-культурному відродженню грецького етносу, популяризації народної творчості, грецького вокального та хореографічного мистецтва, традицій та звичаїв. Він єднає греків, зміцнює міжнаціональну дружбу і злагоду в регіоні

Завданням заходу є популяризація народних традицій греків України, об’єднання всіх грецьких товариств з різними діалектами шляхом культурного спілкування, створення плідного середовища для активного творчого спілкування та взаєморозвитку культур представників різних національностей.

Текст використано з Положення про фестиваль. Фото з сайту: https://rubryka.com/2019/09/14/na-donechchyni-vidbuvsya-masshtabnyj-festyval-gretskoyi-kultury/rubryca.com