27 ЧЕРВНЯ КАЗАХСЬКА СПІЛЬНОТА УКРАЇНИ ВІДЗНАЧИЛИ 20-РІЧЧЯ АСТАНИ У КИЄВІ

З ювілеєм столицю привітали Надзвичайні і Повноважні Посли Азербайджану, Туркменістану, Палестини, Білорусі, Грузії, Узбекистану, Латвії, перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник, а також голова правління МГО «Інтернаціональний Союз» Дарія Карякіна та інші голови громадських організацій.

Астана є однією з наймолодших і відомих столиць світу. Її головна риса – молодість. Середній вік жителів столиці становить 29,6 років. А як відомо, молодості властива відкритість, максималізм, краса, дух інновацій, спрямованість у майбутнє.

«Візитна картка» Астани – це її архітектурний образ. Це реалізація ідеї Президента про особливий євразійський стиль – симбіоз елегантності Заходу і глибоких духовних традицій Сходу.

6 травня 1998 року Указом Президента Казахстану, місто Акмола було перейменоване на місто Астана (з казахського астана – «столиця»). Пізніше день столиці Астани був перенесений на 6 липня, так як саме в цей день Уряд Казахстану прийняв постанову про перенесення столиці країни. День столиці є державним святом.

Цікаві факти про Астану:

– Монумент Байтерек є головним символом міста.

– Океанаріум «Думан», розташований в Астані, занесений в Книгу рекордів Гіннеса як найбільш віддалений від океану. Відстань від найближчого океану до столичного океанаріуму 3000 км.

– «Астана Опера» – найбільший театр в Центральній Азії. Головний зал театру розрахований на 1250 місць. Вестибюль, фойє, зали для глядачів і основна сцена виконані в стилі високого класицизму. Над акустикою залів працювали провідні фахівці з Італії та Німеччини.

– Астана – найхолодніша столиця планети після Улан-Батора, столиці Монголії. Астана навіть холодніше Оттави, столиці Канади.

– Знаменитий торгово-розважальний комплекс “Хан-Шатир” занесений в Книгу рекордів Гіннесса як найбільший будинок у світі, що має форму шатра.