23 травня відбулось чергове засідання МГО «Інтернаціональний союз»

23 травня 2016 року відбулось засідання організації, під час якого було розглянуто низку важливих питань.

У засіданні взяли участь : Президент організації МГО «Інтернаціональний союз» Д.У. Гончаров, голова правління МГО «Інтернаціональний союз» Д.С.Карякіна, координатори проектів МГО «Інтернаціональний союз» Ірина Лобасок, Рінат Ковбасюк, Юлія Філіппова, начальник відділу національних меншин та української діаспори Міністерства культури В.Д. Ходаківський, голова Чеченської діаспори, голова комісії з міжнаціональних відносин Громадської Ради при Міністерстві культури України С.А. Садаєв, член правління Сирійської діаспори Салем Ханнун, представниця Армянської діаспори Ліліт Хачатрян, голова, ГО «Київська татарська громада» Емір Валєєв, представники товариства месхетинських турок «Ватан» Ісмаіл Кірімов та Марям Байрактарова, голова ГО «Україна по-арабськи» Моххамед Фараджалах, голова Палестинської діаспори Хатем Ауді, голова Ромського жіночого фонду «Чіріклі» Юлія Кондур з представницею Земфірою Кондур, голова ГО «Африканська рада» Ісса Діалло, голова організації «Єгипетське земляцтво» Валід Атіа, голова Товариства польської культури ім. Красинського Олена Хоменко, голова ГО «Зібрання романської культурної спадщини» В.С. Лупашко, представник Соборного Гетманського Козацтва О. Кюстюк.

З привітальним словом до присутніх звернулась голова правління Дарія Карякіна, яка відкрила засідання та передала слово президенту МГО «Інтернаціональний союз» Д.У.Гончарову. Після привітання Д.У. Гончаров запропонував вшанувати пам’ять Л.О Абрамович відзначивши, що вона була гідним керівником, борцем за права національних меншин. Також він зазначив, що в зв’язку з хворобою Лариси Олексіївни стався збій в роботі «Інтернаціонального союзу», але в данний час організація розпочинає роботу в повному обсязі.

Після промови Даніла Усмановича слово взяв Е.Валєєв, який сказав, що недавня трагедія пов’язана з Л.О. Абрамович змушує замислитися над тим, як йдуть активісти та що всі мають підтримувати один одного. Лариса Абрамович була людина-конкретика: конкретні пропозиції, вимоги, конструктивне налагодження роботи комісії при Міністерстві культури. На останок Е.Валєєв побажав усім присутнім повернутися до конструктиву та запропонував заснувати премію. ім. Абрамович.

Далі слово взяла Дарія Карякіна, вона представила новий склад МГО «Інтернаціональний союз»: координаторів проекту Юлію Філіппову, Ірину Лобасок та Ріната Ковбасюка. Також Д.Карякіна ознайомила усіх присутніх з новою символікою організації та представила новий сайт. Після чого передала слово В.Д. Ходаківському.

В.Д. Ходаківський розповів про величезні обсяги роботи у сфері національних меншин та підкреслив, що дуже цінує те, що у Міністерства є такі надійні партнери як МГО « Інтернаціональний союз», після цього він нагородив Д.У Гончарова почесною грамотою від Віце-прем’єр-міністра України, міністра культури України В.А. Кириленка.

Наступною слово взяла Д.Карякіна, вона привітала нових членів МГО «Інтернаціональний союз»: ГО «Сирійська діаспора» в особі Члена правління Салема Ханнуна, Ромський жіночий фонд «Чіріклі», в особі Голови Юлії Кондур та Товариства польської культури ім. Красинського в особі Олени Хоменко та вручила їм сертифікат про партнерство.

Потім слово було надане Яні Салаховій. Вона розповіла про про проект «Ініціатива розмаїття», розповіла про те, що в Україні за останні роки підвищився рівень насильства, але за статистистикою злочинів на ґрунті ненависті або дискримінації не змінився.

Також на засіданні розглядалося питання щодо відсутності Дому національностей, гальмування створеня Ради національностей та можливі шляхи вирішення цих проблем.

В ході засідання обирали тему для проведення круглого столу з представниками делегації ЄС в Україні. За результатами голосування була обрана тема: «Соціальна інтеграція іноземців та українців з іноземним походженням до культурного та освітнього середовища. Європейський досвід.»

На прикінці засідання було зроблене дружнє фото з представниками всіх організацій.