22 вересня 2016 року пройшло чергове, вже друге засідання Комісії з питань міжнаціональних відносин при Громадській Раді Міністерства культури України.

Комісія розпочала свою роботу з обговорення нового законопроекту про національні меншини в Україні та порядок застосувань мов національних меншин. Цей законопроект був поперденьо разглянутий колом експертів Комісії, які прийшли до висновку, що цей проект потребує суттєвих доопрацювань.

Також було розглянуто низку питань по порядку денному: формування 4х Робочих груп в рамках Комісії міжнаціональних відносин, запропоновані Голови та склад робочих груп: робоча група з питань захисту національних меншин та взаємодії з органами влади — Голова робочої групи Мекахаль Н.Ю., до складу группи входять Садаєв С.А. та Фетеску А.С. Робоча група з інформаційно-аналітичної роботи — Голова робочої групи Моххамад Фараджаллах, до складу групи входять Лобасок І.О., Валєєв Е.Х. Робоча група з протидії проявам ксенофобії, міжетнічної та расової дискримінації — Голова групи Келіогло В.Г., до складу групи входять Хачатрян Л. Е. та Монастирський А.І. Робоча група з співпраці з міжнародними правовими організаціями та організаціями — грантодавцями — Голова групи Жмурко О., до складу групи входять Єфимищ Н. та Садаєв С.А.

Ще одним важливим пунктом засідання стало затвердження Плану роботи Комісії міжнаціональних відносин на період до кінця 2016 року. Прийнято рішення щодо Формування списку фахівців (експертів) при Комісії міжнаціональних відносин Громадської Ради при Міністерстві культури України.

Члени комісії також заслухали доповідь Ольги Жмурко про зустріч з Міністром Культури України Євгеном Ніщуком щодо сиитуації в с. Лощинівка, Одеської області, та обговорили можливість проведення всеукраїнського моніторингу проявів дискримінації та ксенофобії (з залученням регіональних фахівців)

Нагадуємо, що МГО «Інтернаціональний союз» в цьому складі Комісії з питань міжнаціональних відносин при Громадській Раді Міністерства культури України представляє Ірина Лобасок.