1 та 2 жовтня 2016 року Голова правління «Інтернаціональний союз Дарія Карякіна відвідала фестиваль «Дружба» в місті Миколаїв

Золота осінь. Час тепла і світла, ранкових туманів і вечірньої прохолоди, різнокольорових листя і яскравих осінніх квітів.
Традиційно в цю прекрасну пору року обласна Рада національностей в славному місті кораблів Миколаєві збирає друзів – учасників всеукраїнського фестивалю національних культур «Дружба».
Чому «Дружба»? Тому що дружба – це здорово, дружба єднає нас і робить добрішими. А ще дружба – це веселка, яка повязує нас незримим світлом взаєморозуміння і любові.

«Цей фестиваль – це свято представників етнічних громад не лише Миколаївської області та півдня України, але і всієї нашої країни. З 1995 р його учасниками стали творчі колективи та ансамблі греків, німців, кримських татар, румунів, молдаван, болгар, грузинів, євреїв, азербайджанців, поляків, вірмен, курдів, чехів, угорців, татар, корейців, месхетинських турків, росіян, ромів з Херсонської, Харківської, Дніпровської, Львівської, Одеської, Запорізької, Чернівецької, Донецької, Сумської, Кіровоградської та Миколаївської областей України, а також з АР Крим та м.Києва. Він обєднує і представляє городянам все, чим багата Україна багатонаціональна: це запальні танці, народні наспіви, яскраві костюми і відкриті серця, готові ділитися радістю творчості з глядачами. Фестиваль «Дружба» говорить: ми – єдині, хоч і говоримо на різних мовах і співаємо різні пісні, але в душах наших живе любов і дружба, а ще турбота про нашу батьківщину – Україну», – розповідає голова правління Ради Лоліта Каймаразова.
Сьогодні «Дружба» не поступається найсучаснішим шоу, а головна мета його проведення – зберегти самобутню культуру кожного народу. У 2005 році фестиваль отримав відзнаку та диплом Міністерства культури України в номінації «Культурний проект».
1 та 2 жовтня фестиваль зібрав учасників з Одеси і Одеської області, Харкова та Харківської області, а також города Миколаєва і Миколаївській області. Великою дружною родиною вони прошли по широких вулицях міста та подарували глядачам своє мистецтво, а ще теплоту сердець і радість спілкування один з одним.
Таке яскраве і насичене емоціями видовище надовго залишить слід у душі!

Організатори свята впевнені, що такі акції, як фестиваль «Дружба», сприяють міжнаціональному миру та злагоді в суспільстві, тому що роблять нас ближчими один до одного, адже разом ми – СИЛА!
Трохи слів про організаторів. Фестиваль національних культур «Дружба» проводиться з 1995 р Радою національних товариств Миколаївської області за підтримки Миколаївської обласної державної адміністрації, облради, управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації, з 2003 по 2010 рр. – Міністерства культури України, Державного Комітету України у справах національностей та релігій, спонсорів фестивалю – миколаївських підприємств. З 2012 р фестиваль проходить в рамках Обласної цільової національно-культурної програми «Збереження і розвиток етнічної, культурної та мовної самобутності національних меншин Миколаївської області».

Цього року проведення фестивалю стало можливим також при активній підтримці управління сімї, дітей та молоді, управління з питань культури та охорони культурної спадщини, управління транспортного комплексу, звязку та телекомунікацій Миколаївської міської ради, адміністрацій Центрального, Заводського та Корабельного районів м.Миколаєва, міжнародної громадської організації «Інтернаціональний Союз», Миколаївського коледжу культури і мистецтв, народного депутата України Олександра Жолобецький, депутатів Миколаївської обласної ради Хасана Гемаева, Тахира і Рустема Садрідінових, ТОВ «Агро-Юг-Сервіс», департаменту освіти і науки, департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОДА , управління освіти Миколаївської міської ради, ДК «Корабельний», ДК в Великій Коренисі, Миколаївського художнього академічного російського драматичного театру, Головного управління Національної поліції в Миколаївській області, вузів м.Миколаєва, Центру соціальних програм компанії «РУСАЛ», Миколаївської обласної універсальний наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова, Центральна бібліотека. М. Л. Кропивницького м Миколаєва, Палацу творчості учнів м.Миколаєва, Миколаївського муніціпальногоколлегіума ім. В. Д. Чайки, СЗОШ № 22, дитячої школи мистецтв № 2 м Миколаєва.
Інформаційна підтримка: газети «Рідне Прибужжя», «Вечерний Николаев», «Рідне Прибужжя», «Рідний причал», «Вісник Прибужжя», «Николаевские новости»; Миколаївська регіональна дирекція Філії НТКУ, телеканал «ТАК-ТВ», Радіо «Мелодія», «Ера-ФМ», вуличне радіо «Рідна вулиця», «Квартал», Служба реклами Деменська.