28-го липня в музеї ім. В. В. Верещагіна відбувся вечір пам'яті, присвячений 200-річчю від дня народження Івана Костянтиновича Айвазовського. Захід відбувся за підтримки Союзу вірмен України Миколаївської області на чолі з Кохлікяном Артуром Гензеловічем.
На заключному заході були присутні: заступник голови САУ Миколаївській області Алла Поліщук, голова Союзу вірменської молоді України Миколаївської області Сергій Іванов, голова комітету з питань історико-культурної спадщини Союзу вірмен України Давид Давтян, шановні гості з Кіровограда - голова САУ Кіровоградської області Тигран Хачатрян, виконавчий директор САУ Кіровоградської області Шаген Гезумян, голова САМУ Кіровоградської області Арцруни Сароян та голова жіночого комітету САУ Кир овоградской області Арусяк Тадевосян. На заключному вечорі також був присутній головний гість виставки - Іван Айвазовський, чию роль виконав талановитий студент другого курсу ВП МФ КНУ кафедри культурної діяльності Юрій Кудаков.
Захід розпочався з привітання директора музею Сергія Рослякова. Також були зачитані слова привітання та подяки голови Спілки вірмен України Вілена Шатворяна і голови САУ Миколаївській області Артура Кохлікяна.
Дипломами та почесними медалями музею імені В.В. Верещагіна були нагороджені Кохлікян Артур Гензеловіч і Поліщук Алла Самсонівна.
На заході відбулося нагородження кращих дитячих робіт, присвячених темі про море. Юні таланти були нагороджені дипломами та подарунками від Союзу вірмен України Миколаївської області.
В ході вечора публіці подарували свої виступи талановиті діти Союзу вірменської молоді України Миколаївської області: вірш А.С. Пушкіна у виконанні Аліси Мелікадамян "Море", виступ солістки вокального колективу "Бельканто" Владлени Рубльова з піснею "Вірменія моя", а також хореографічний номер танцювального колективу "Еразанк" з танцем "Harsi Par" у виконанні Татевік Мнацаканян, Еліни Арзуманян і Ануш Петросян .
Жителі Миколаєва і гості з інших міст змогли гідно оцінити роль Ованеса Айвазяна в історії світового живопису, насолодитися приголомшливою музикою, піснями і віршами.