У Миколаєві, південноукраїнському місті, що колись було таємним суднобудівельним осередком, переважають етнічні українці та росіяни. Однак дух і громадське життя міста також творять аж 133 менші національні громади, вплив яких істотно перевищує їхню фактичну кількість, породжуючи унікальну атмосферу різноманіття, втілену в мові, культурі та кухні міста. Одні приїздили сюди в пошуках роботи, інші втікали від насильства і переслідувань на батьківщині. У час, коли Україна, так само як і багато інших країн світу знаходяться в стані війни та воєнних конфліктів, ці громади мирно живуть разом упродовж поколінь.

Митці     Gabriela   Bulisova  і  Mark  Isaac     за підтримки програми імені Фулбрайта від уряду Сполучених Штатів протягом дев’яти місяців документували різноманіття Миколаєва. За цей час вони познайомилися з представниками понад 20 національних громад, вислухали їхні історії та відобразили свої відкриття у фотопроекті, що поєднує традиції документалізму й образотворчого мистецтва. Створені у співпраці з учасниками, роботи цієї виставки мають форму диптихів, що складаються з портрету людини і зображення місця або об’єкта, який відіграє важливу роль у її етнічному спадку. Митці також є авторами статті, в якій описують унікальну сув’язь культур в Україні та аналізують потенційний урок, що його решта світу може винести з мирного співіснування меншин у Миколаєві.

За словами азербайджанця, який мешкає в Миколаєві: «Політики наголошують на відмінностях, але в буденному житті люди взаємодіють не так». На сході України ятриться війна, по всьому світу тривають конфлікти, тим часом, можливо, саме в особистісному підході миколаївців до співпраці криється підказка, як підтримувати мир і дружбу. Однак, дедалі більше місцевих активістів звертаються до електронних медіа задля залучення громадськості, ставлячи важливі питання про те, чи можливо надалі підтримувати людяні взаємини.

Відкриття: 22 травня, 18:30
Тривалість: 22 травня - 30 червня, 2018
Митці: Ґарбіела Булішова, Марк Ісаак
Куратор: Аліна Комісар

Ґарбіела Булішова і Марк Ісаак:

Ґарбіела Булішова і Марк Ісаак – митці та документалісти, що спільно працюють над програмами, у яких образотворче мистецтво поєднується з методами документалістики. У їхньому доробку зокрема проекти про наслідки тюремного ув’язнення, погіршення екологічного стану водойм, різноманіття. Їхнє зацікавлення цими темами постало з прагнення підвищити обізнаність громадськості з цих питань і спонукати до вагомих змін у підходах до них. Зараз митці перебувають в Україні, де здійснюють тривалі фото- і відеопроекти в рамках програми імені Фулбрайта.

Намагаючись якнайточніше передати людяність своїх героїв, Ґарбіела і Марк розкривають особисте і сокровенне, часто у тісній співпраці зі зображуваними людьми, які чимало докладаються до остаточного оформлення проектів. Переймаючись нашою теперішньою спроможністю втілювати позитивні зміни, ці митці роблять чутними голоси людей і озвучують проблеми, які інакше залишилися би в тіні. Для цього вони використовують цілу низку мистецьких підходів, зокрема традиційну фотозйомку, відео та інсталяції.

Серед їхніх останніх спільних виставок зокрема такі: «В’язниці в епоху масового ув’язнення», Істерн Стейт Пенітеншіарі (колись виправний заклад східних штатів, а нині музей) у Філадельфії (штат Пенсильванія); Галерея Бойдена Мерилендського коледжу Святої Марії; Центр мистецтв Монпельє у Лорелі (Мериленд); Національний музей жіночого мистецтва у Вашинґтоні (округ Колумбія); Арлінґтонський центр мистецтв «SOLOS» в Арлінґтоні (Вірджинія); Фестиваль пам’яті, Мелітопольський музей (Україна); Фестиваль пам’яті, Харківський музей (Україна). Їхні твори також публікували у журналі «Smithsonian», у «Proof» від «National Geographic» і на онлайн-ресурсі «Narratively».

Ґарбіела викладає основи фотожурналістики у Школі мистецтв Коркоран Університету Джорджа Вашинґтона (округ Колумбія). Обоє авторів отримали ступінь магістра мистецтв за спеціальністю «Фотографія і цифрове відтворення зображень» у Мерилендському коледжі мистецтв у Балтиморі та є членами спільноти «Атлатика-Колектив» («Atlantika Collective»).

Не забудьте паспорт або посвідчення водія.