З 4 по 6 серпня проходив яскравий фест "МАМА-АФРИКА". Пейзажна локація, неймовірні гості, красиві традиції. Наші партнери з EL&OL for international students in UA та Африканської ради в Україні насолодилися поїздкою.

МАМА АФРИКА – фестиваль африканської культури. www.mamaafrica.org.ua  Занурення у невідомий та захоплюючий світ африканської культури: фільми, виставки, танці, запальна африканська музика, а також майстер-класи та ярмарок виробів ручної праці і національної їжі.

Оскільки ми не можемо повезти всіх українців до Африки, ми привеземо Африку до України!  Метою фестивалю є подолання упереджень, ксенофобії та расизму. Давайте знайомитись, розширювати світогляд та налагоджувати мости дружби з африканцями. Бо вони - це ми!

Учасники приїхали з Конго, Нігерії, Сенегалу, ПАР, Ефіопії, Судану та Марокко. Долучилися також африканці, які нині живуть та навчаються в Тернополі, Харкові.

Цього року в Обироку вперше проводився фестиваль «Мама Африка» — унікальний не лише для нашої області, а й для країни. Жати пшеницю й пекти хліб з українцями вперше приїхали гості з Мозамбіку, Ефіопії , Анголи, Конго, Марокко, Кот-д’Івуару, Сенегалу та Судану. Фестиваль ставив за мету подолання стереотипів у сприйнятті одне одного, намагання більше дізнатися про самобутню культуру народів Африки. В  цьому допомагали африканські танці, музика, дегустація національних страв, перегляд фільмів, покази одягу й прикрас, майстер-класи для дітей та дружнє спілкування біля вогнища.

Директор Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Ірина Кудрик каже: «Організатор фестивалю «Мама Африка» режисер, продюсер, мандрівник Леонід Кантер гордий тим, що міжнародній команді волонтерів вдалося створити свято, яке робить людей щасливими. Концертна сцена розмістилася посеред поля, на кінозалу й виставковий павільйон перетворилися старенькі селянські хати, а для африканського ярмарку було споруджено намети під солом’яними чи очеретяними дахами. Все це нагадувало африканські поселення.  Фестиваль відвідало загалом близько 600 гостей».

На фестивалі організували ярмарок з африканською кухнею, одягом, сувенірами, майстер-класами. Сюди приїхав і Медун Ба – він народився в Україні, у 4 роки разом з батьком поїхав до Сенегалу, де прожив 20 років. З матір’ю, що лишилася в Україні, майже не спілкувався.

Нині хлопець повернувся до України, вивчив російську та українську, закінчив український виш, знайшов роботу та одружився. За кілька місяців у його родині з’явиться дитина. На фестиваль разом зі своєю сім’єю приїхав і батько Медуна. Тут разом вони готували їжу для учасників — смажені банани, напій із баобаба, каркаде, солодкі кульки пуф-пуф.

Подбали організатори і про юних гостей фестивалю. Для них було організовано майстер-класи "Африканські прикраси з макаронів", "Пластилінова Африка" та вуличні африканські ігри.

Водночас у клубі тривали дискусія "Різноманіття Африки - руйнування стереотипів" - за участі нігерійських сенегальських та суданських промовців. Пізніше – дискутували про спільні та відмінні риси України й Африки.

Усі охочі мали змогу поспостерігати й за віщуванням на картах Таро.

Поки тривали містичні дії, поціновувачі футболу займали місця навколо стадіону - саме мали розпочатися українсько-африканські змагання.

А на ярмарку вчилися готувати екзотичні страви. Дізналися, що таке "джолоф". Кожен знайшов щось до смаку. 

Проте було й чимало гостей, які зосередилися на кіномистецтві.  У "кіносараї" можна було переглянути фільм "Вірунга" (премія "Оскар" за найкращий документальний повнометражний фільм) режисера Орландо фон Айнсіделя, присвячений конголезьким проблемам.

Увечері на всіх, хто був присутній на святі Хліба, очікувало два концерти: Едуарда ДІЛІ Приступи (Україна), гуртів "Аlfa-Alfa" (Уганда) та "Le Cour" (Конго) - на більшій сцені. В клубі ж мали виступити Katya Chilli (Україна) та Calistus (Нігерія).

Словом, чимало цікавого відбувалося на фестивалі.