20 січня в міському Будинку вчителя пройшов концерт польських колядок, організований Миколаївським обласним товариством поляків.

Традиційно щороку в ньому беруть участь діти та молодь суспільства, які вивчають тут польський мова і знайомляться з польською історією культурою. Прекрасні одухотворені піснеспіви, розповіді про традиції і особливості святкування польського Різдва, вірші створили в залі особливу атмосферу, наповнену радістю, височиною і відчуттям чуда. Програма велася польською мовою, проте це зовсім не заважало розуміти те, про що розповідали ведучі. Навпаки, зал з задоволенням підспівував таким знайомим всім колядок, як «Тиха ніч», «Ісус в Вифлеємі»,« І прийшли вони до Віфлеєму » і ін., Мелодії і навіть слова яких добре відомі українцям і такі схожі і на самі українські колядки! Цікаво, що на концерті звучали пісні як старовинні, так і сучасні, в різних музичних обробках, і це зробило концерт ще більш цікавим і насиченим. Серед виконавців дивували справжні таланти: це Лілія Шаманська з польського села Киселівка, що на Снігурівщині, Крістіна Рижикова, старша чоловіча та жіноча групи, які блискуче виконали старовинні колядки, і, звичайно ж, юні учасники, своєю чистотою і щирістю підкорили зал! Ще багато цікавого і пізнавального змогли почерпнути все, що прийшли на концерт, але найголовніше - це відкрити для себе світ польської культури і дізнатися цей народ краще, адже нас з поляками пов'язує багаторічне сусідство і непроста історія взаємин. А ще концерт занурив нас в чудову атмосферу Різдва, яке дарує нам любов і надію, вчить прощення і співчуття, співпраці і взаєморозуміння, єднання і свободу.
Великий внесок у проведення свята внесли пані Христина Ксєнжопольська, вчителька польської мови з Польщі, яка вже багато років викладає його в суспільстві і багато сил і енергії віддає своїм учням, голова громади Єлизавета Селянська та інші її члени. Гостями свята стали начальник відділу у справах національностей та релігій управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА Віктор Чебатарьов і голова правління Ради національних товариств Миколаївської області Лоліта Каймаразова. Відвідали свято і представники
білоруської діаспори Миколаївщини.