11 листопада 2017 р. у Палаці культури будівельників відбулася помітна культурно-мистецька подія на мапі України, міжнародна музична акція - камерний оркестр Миколаївської обласної філармонії «ArsNova» запросив своїх прихильників та гостей міста Миколаєва на концерт, присвячений черговій річниці Дня незалежності Польщі. Таким урочистим заходом культурна й мистецька еліта Миколаївщини демонструє свою підтримку й повагу братньому польському народові, інтерес до його культури, прагнення до порозуміння, дружби, плідної співпраці й розвитку міжнаціональних і міжлюдських стосунків.

Серед творів польських композиторів-класиків (М. Карловича, Х. Гурецького) та сучасних польських авторів (В. Кіляра, Я. Грудзеня), що прозвучать у концерті, пролунають і такі, що виконуватимуться в Україні вперше. Ідея організації й проведення концерту належить дирекції Миколаївської обласної філармонії та польсько-українському культурно-освітньому товариству «Криниця» й реалізована завдяки плідній співпраці з Радою національних товариств Миколаївської області, Миколаївським обласним товариством поляків та за сприяння й підтримки Посольства Польщі та Генерального консульства Республіки Польща в Одесі.

Програма концерту була ретельно підібрана й укладена активним членом товариства «Криниця», заслуженою артисткою України, лауреатом численних міжнародних і національних конкурсів, головним диригентом камерного оркестру «ArsNova»Вікторією Жадько, яка, здобувши в 1995 р. звання лауреата й Золоту медаль одного з найпрестижніших у світі конкурсів дириґентів ім. Ґ. Фітельберга (Катовіце, Польща), з того часу займається активною популяризацією польської культури й мистецтва в Україні, а української – в Польщі.

У супроводі оркестру виступили й запрошені гості – кандидат мистецтвознавства, відома київська піаністка, лауреат міжнародних конкурсів, доцент Національної музичної академії ім. П. І. Чайковського Оксана Ринденко й саксофоніст, лауреат музичних конкурсів і фестивалів, викладач Миколаївського музичного училища Сергій Гальцев. А додатковим подарунком, що підготували учасники дійства поціновувачам польської культури в Україні, стала декламація ліричних поезій і віршів про музику польських поетів ХІХ-ХХ ст., майстерно виконана членами Миколаївського обласного товариства поляків Анастасією Валігурою, Ольгою Кульчицькою, Лілією Шаманською, Олександром Магденком і Михайлом Олійником.

Почесними гостями свята польсько-української дружби став консул Генерального консульства Республіки Польща в Одесі Ярослав Галюба, начальник управління культури, національностей і релігій Миколаївської ОДА Михайло Димитров. Завітали на концерт й представники національних громад Миколаївщини.