В місті Бердянську спільно з національно-культурними товариствами забезпечено міжнаціональну злагоду, розвиток та збереження етнокультурної самобутності національних меншин у місті Бердянську.

В місті мирно і дружно проживають бердянці, які є представники різних етносів і національностей, але всі ми громадянани України. Крім українців, яких 58%, також мешкають представники національних меншин етнічні: росіяни, болгари, греки, поляки, білоруси, вірмени, німці, євреї, караїми та інші...

Взаємодія виконавчого комітету з національно-культурними об’єднаннями громадян міста будується на принципах взаєморозуміння, толерантності, злагоди для вирішення міських проблем.

Пріоритетом для міста є конструктивна співпраця з усіма громадськими організаціями; сприяння відродженню духовних і національних традицій, протидія всім формам ксенофобії, расової і національної нетерпимості, збереження історичної пам’яті та культурної спадщини.
Етнічні поляки в Бердянську мають своє Польське культурно-освітнє товариство «Відродження», яке 24 років очолює професор філології Національної академії наук України Олексій Сухомлинов.

В жовтні 2016 міська влада спільно з польським товариством за участю Консула Польщі Януша Яблонського урочисто відкрили пам'ятну дошку польській піаністці Марії Тужанській на будинку дитячої музичної школи.

У листопаді 2011 року було встановлено і урочисто відкрито меморіальну дошку, пам'ятний знак бердянському поляку, лікарю-офтальмологу, художнику Людвігу Годлевському, картини якого виставляються в міських музеях Бердянська.

А 02 травня 2018 року у парковій зоні біля ЦДЮТ за участю представників міської влади, Польського культурно-освітнього товариства «Відродження», грецького тов. "Еллада", єврейського тов. "Тхія" було урочисто відкрито нещодавне встановлення трьох флагштоків з Державним Прапором України, прапором Європейського Союзу і державним прапором Польщі.

На початку травня у польщі святкуютоь на державному рівні День польської діаспори і поляків за кордоном, а також День польського прапору. 3 травня — свято конституції Польщі. Тому Урочистий захід з нагоди цих свят проходив біля флагштоків на площі перед ЦДЮТ.

— Я дуже радий, що завдяки спільним зусиллям місцевих поляків, національних товариств та влади міста, завдяки генеральному консульству Польщі в Харкові і Міністерству закордонних справ Польщі нам вдалося у цьому році зробити вже три флагштоки — відзначив голова правління ПКОТ “Відродження” Олексій Сухомлинов. — Тут буде розміщуватися не тільки прапор України, а і прапор Євросоюзу та тієї держави, яка відзначає свято.

Урочистий захід розпочали гімном Європейського союзу та підняттям прапору ЄС. Потім лунали гімн України та Польщі та, відповідно, були підняті прапори цих держав. Олексій Сухомлинов зачитав привітання генерального консула Польщі в Харкові Януша Яблонського польською мовою.

Під час заходу діти співали пісні та розповідали вірші польською мовою, а завершилося свято спільним виконанням народного польського танцю.

За узгодженням з міської владою, під час проведення у м. Бердянську національними товариствами своїх заходів, будуть підійматися у цей день, відповідні національні прапори.

Сьогодні польська етнічна громада Бердянська має Польський Дім, Римсько-католицький костел, польську бібліотеку більше 5 тис. книг. Міська влада в рамках виконання законодавства України про декомунізацію за пропозиціями польського товариства перейменувала дві вулиці в Бердянську. Нові назви вулиць з 2016 року: вулиця Польська і вулиця Адама Міцкевича.

Від міської влади і Бердянської громади дякуємо в першу чергу голові польського культурно-освітнього товариства «Відродження» Олексію Сухомлинову, громадським активістам товариства “Відродження” Ользі Поповій, Бондаревій Ользі, а також всім головам національних спільнот за спільну діяльність з міською владою по забезпеченню міжнаціональної злагоди і розвитку польської культури в Бердянську.